سنسور RVG
RVG چیست؟

قبل از آن که به بررسی سنسور RVG بپردازیم می بایست رادیوگرافی دیجیتال را بهتر بشناسیم

رادیوگرافی دیجیتال چیست؟

رادیوگرافی دیجیتال نوعی از بازرسی اشعه ایکس است که یک تصویر رادیوگرافی دیجیتال را فورا بر روی صفحه لب تاپ ایجاد می کند، در این روش از پلیت های حساس به اشعه ایکس برای گرفتن داده ها در حین بررسی اشیا استفاده می شود.

RVG چیست؟

RVG مخفف کلمه Radiovisiography است . این  فناوری به عنوان روشی جانشین برای رادیوگرافی اشعه ایکس در دندانپزشکی استفاده می شود. رادیوویزیوگرافی  به عنوان جدیدترین تکنیک تصویربرداری در دندانپزشکی شناخته می شود که سبب می شود بیمار به مقدار حداقل در معرض تابش قرار بگیرد.

 

سنسور  RVG چیست؟

سنسور های آر وی جی  دارای امکاناتی است که می تواند تصاویر را با کیفیت بالا پردازش کنند، همچنین وجود محفظه هرمتیک سنسور، آن را به سنسوری ضد آب و مقاوم تبدیل کرده است بنابراین می توان گفت پردازش تصویر به کمک این سنسورها دارای مزایایی نسبت به رادیوگرافی کلاسیک است.

 

بهترین برند های RVG کدام است؟

از بهترین برند های آر وی جی می توان به برند های orix ،Appledental،woodpecker،Remedi،Fussen  و Vatech اشاره کرد. سیستم تصویربرداری دیجیتال RVG 6100 بالاترین وضوح را در بازار امروز دارد. از آنجایی که این تکنولوژی دوز های تابش کمتری در مقایسه با روش های مشابه ایجاد می کند علاوه بر آن که وضوح بالایی دارد سبب تشخیص سریعتر برای درمان می شود.

 

سنسورهای RVG  چه کاربرد هایی دارد؟

برنامه های کاربردی

این سنسور در دندانپزشکی برای تصویربرداری دیجیتال کاربرد زیادی دارد. این سنسور با نام سنسور داخل دهانی نیز شناخته می شود. برای انواع مختلف برنامه ها، RVG در سه اندازه موجود است – سایز 0، سایز 1، سایز 2.

 

isensor_page

هر کدام از سنسور ها چه کاربردی دارد؟

اندازه 1  سنسور همه منظوره است و برای تصاویر عمودی بسیار مفید است.

برای گرفتن تصاویر بایت وینگ و پری آپیکال از سنسور سایز 2 استفاده شده است.