روش های زیبا سازی دندان

بعضی افراد دندان های بی نقص را یکی از بزرگترین دارایی ها می دانند. داشتن یک لبخند زیبا و صاف فقط جنبه زیبایی ندارد، بلکه برای سلامت دندان و سلامت کلی شما نیز مفید است. از جمله مزیت ها: هضم بهتر، تمیز کردن دندان، گفتار بهتر و ساییدگی کمتر دندان ها با همه این مزایا، جای تعجب نیست که چرا بسیاری از افراد به روش های زیبا سازی دندان روی آوردند.

یک دندانپزشک در روش های زیبا سازی دندان تمرکز خود را بر روی چند فاکتور اساسی بهبود ظاهر و سلامت دهان و دندان و همچنین یک لبخند زیبا می گذارد. با پیشرفت تکنولوژی، کلینیک های دندانپزشکی مدرن خدمات دندانپزشکی زیبایی را ارائه می دهند که برای بسیاری از افرادی که تمایل دارند احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشند، جذاب است.

دندانپزشکی زیبایی با ترمیم دندان های از دست رفته، پوسیده یا آسیب دیده به بهبود لبخند شما کمک می کند. درمان های زیبا سازی گوناگونی برای زیبایی دندان وجود دارد که برای بهود ناهنجاری های دندانی مثل دندان های لکه دار، شکسته و نامرتب به کار گرفته می شوند.

چه بخواهید لبخند خود را درخشان کنید، یک دندان شکسته را تعمیر کنید یا دندان های از دست رفته را ترمیم کنید، درست کردن یک دندان می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

محبوب ترین روش های زیبا سازی دندان به زیبایی لبخند کمک می کند عبارتند از:

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی دندان برای بهبود لبخند، سفید کردن دندان ها (یا بلیچینگ) است. از مزیت های این روش زیبا سازی دندان مقرون به صرفه بودن و کم تهاجمی بودن آن نسبت به روش های دیگر است.

گاهی هم می‌توان از خمیر دندان سفیدکننده یا کیت‌های سفیدکننده خانگی استفاده کرد. اما یک دندانپزشک زیبایی از مواد ایمن و تجهیزات دندانپزشکی مطمئن برای ارائه نتایج بهتر و اطمینان از ناراحتی کمتر و نتایج سریع تر استفاده می کند.

سفید کردن دندان از بین بردن پلاک ها می تواند دندان ها را تمیزتر، قوی تر و سالم تر نشان دهد. با یک روتین منظم مراقبت های بهداشتی دهان و دندان می توان دندان های شاداب تر و سفید تری را داشت.

روکش ونیر زیبا سازی دندان

روکش های ونیر

هنگامی که سفید کردن دندان ها به دلیل لکه های درونی دندان و سایر نگرانی های عملکردی راه حل مناسبی نیست، روکش های ونیر ممکن است بهترین گزینه برای اصلاح لبخند باشند. این روش زیباسازی دندان شامل قرار دادن یک لایه روکش نازک روی دندان برای رفع مینای فرسوده، براده‌ها یا ترک‌ها، فاصله، یا تغییر رنگ است.

روکش های دندان متناسب با دندان هر فرد سفارش و ساخته می شود. با مراقبت مناسب، روکش های چینی می توانند سال ها دوام بیاورند. مدرن با استفاده از مواد جدید نازک‌تر هستند، بنابراین به اصلاح کمتری نیاز دارند. روکش های ونیرها دندان های ناهموار  یا بدرنگ را می پوشانند و ظاهری طبیعی تر و درخشان تر به آن ها می بخشد.

باندینگ دندان

باندینگ دندان

باندینگ دندان یک روش زیبایی دندان کم هزینه تر از ونیر دندان است. در روش باندینگ دندان با استفاده از نور UV یک لایه رزین پلاستیکی کامپوزیت همرنگ دندان به دندان چسبانده می شود و نتیجه فورا قابل مشاهده است. مانند دندانپزشکی روکش، این تقویت کننده زیبایی دندان نیز مشکلات دندانی مانند تغییر رنگ دندان ها، دندان های بریده شده یا ترک خورده یا فاصله بین دندان ها را برطرف می کند. علاوه بر این، باندینگ دندان نیز با اعمال رزین روی حفره به ترمیم دندان پوسیده کمک می کند.

بر خلاف روکش های ونیر، روش زیباسازی باندینگ تنها به یک جلسه ویزیت دندان احتیاج دارد. از مزیت های باندینگ دندان یکی از ساده‌ترین و مقرون به صرفه ترین درمان‌های زیبایی دندان است، اما طول عمر کمتری نسبت به روکش‌ها دارد.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی

اگر به دنبال یک جایگزین خوب برای ارتودنسی های فلزی سنتی هستید، می توانید از ارتودنسی های نامرئی استفاده کنید. این درمان زیبایی دندانپزشکی محبوب یک راه حل بسیار کم تهاجمی برای صاف کردن دندان ها است.

ارتودنسی نامرئی فناوری جدید تصویربرداری دیجیتالی سه بعدی استفاده می کند تا تعداد کاملی از ترازهای شفاف سفارش داده شده را برای بیماران فراهم کند.

برخلاف ارتودنسی های فلزی سنتی، بیماران می‌توانند هر زمان که بخواهند غذا بخورند، بنوشند یا دندان‌های خود را مسواک بزنند. و حتی می توان ارتودنسی های شفاف را جدا کنند. برای بهترین نتیجه، حداقل 22 ساعت در روز باید از آنها استفاده شود.

روش زیبا سازی دندان ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی

هنگامی که صحبت از جایگزینی دندان های از دست رفته به میان می آید، ایمپلنت های دندانی (از نظر عملکرد و ظاهر) نسبت به سایر راه حل های جایگزینی دندان معمولی سودمندتر هستند.

دندانپزشک یک پست کوچک تیتانیومی (ایمپلنت) را در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می دهد. پس از قرار دادن پایه ایمپلنت، فرآیند ترمیم و جذب شروع می شود، فرآیندی که چندین ماه طول می کشد ،بعد از آن دندانپزشک تاج را به پایه متصل می کند. هنگامی که ایمپلنت با موفقیت به استخوان جوش خورد، دندان های تحت حمایت ایمپلنت کاملا طبیعی و طبیعی خواهند بود.

روش زیبا سازی دندان پر کردن با کامپوزیت

پر کردن کامپوزیت

مواد پرکننده مورد استفاده در این روش از رزین کامپوزیت ساخته شده است، ماده ای که می تواند با دیگر دندان طبیعی شباهت و مطابقت داشته باشد و با دندان های طبیعی ترکیب می شود. در این روش زیبا سازی دندان بافت پوسیده برداشته می شود و ساختار باقیمانده دندان را با مواد کامپوزیت تغییر می دهند. دندانپزشک زیبایی به طور ماهرانه ای مواد کامپوزیت را جاگذاری می کند تا کل حفره را پر کند. در آخر، دندانپزشک لایه ی آخر را شکل و صیقل می دهد تا با دندان طبیعی ترکیب شود. با مراقبت مناسب، پر کردن کامپوزیت تا 5 تا 7 سال دوام می آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *