خرید خمیر دندان

بسیاری از ما دو بار در روز از خمیر دندان استفاده می کنیم، اما واقعا چقدر در مورد آن می دانیم؟ خمیردندان یک جزء کلیدی در مبارزه با پلاک و پوسیدگی دندان است، بنابراین دانستن آنچه که هر روز روی مسواک خود می گذارید بسیار مهم است. با وجود تنوع زیاد خمیر دندان ها، انتخاب و خرید خمیر دندان ممکن است گیج کننده و طاقت فرسا باشد.

انواع گوناگون خمیردندان ها باعث می شود که انتخاب محصول مناسب برای نیازهای بهداشت دهان و دندان کمی دشوار شود و سوالاتی به وجود بیاید. این سوالات عبارتند از آیا ضد پلاک است؟ آیا سفیدکننده ایده خوبی است؟ مناسب برای دندان های حساس است؟کدام یک بهتر هستندو چه تفاوتی دارد؟

گاهی وقت ها خرید یک خمیر دندان مناسب آنقدر گیج کننده می شود که یا اولین خمیر دندانی که در دسترس باشد انتخاب می شود یا ارزانترین. اما انتخاب و خرید خمیر دندان جدید نباید یک تصمیم هول هولکی باشد، زیرا می تواند نقش مهمی در سلامت دهان و دندان داشته باشد.

انتخاب خمیر دندان مناسب

نکاتی که باید هنگام خرید خمیر دندان توجه کرد:

سطح فلوراید را بررسی کنید

از آنجایی که انتخاب خمیر دندان مناسب به نیازهای فردی بستگی دارد، ضروری است قبل از بررسی آن، بدانید که چه می خواهید. بنابراین بهتر است از دندانپزشک خود مشورت بخواهید.

یکی از موادی که همه به آن نیاز دارند فلوراید است. این ماده معدنی طبیعی با باکتری ها مبارزه می کند و از مینای دندان محافظت می کند.

طبق گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا، “فلوراید برای کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان، دندان ها را تقویت می کند و مینای دندان را در مراحل اولیه پوسیدگی دندان بازسازی می کند.” با افزایش سن، برای تقویت دندان های ضعیف و جلوگیری از مشکلات ناخواسته دندان، از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده شود.

برخی از خمیردندان های ارگانیک از فلوراید اجتناب می کنند و ادعا می کنند که فلوراید بیش از حد می تواند برای بدن مضر باشد. مطالعات متعدد ادعا می‌کنند که دوز مورد تایید ADA از درمان فلوراید برای سلامت مطلوب دندان ضروری است.

خمیر دندان مناسب دندان های حساس

مناسب دندان های حساس

هنگام جستجوی خمیردندانی برای دندان های حساس، به دنبال مواد تشکیل دهنده نیترات پتاسیم یا کلرید استرانسیم باشید.

طبق WebMD، دوز پنج درصدی نیترات پتاسیم یا کلرید استرانسیوم در خمیردندان به مسدود کردن مسیرهای عصبی دندان کمک می کند. این اعصاب در داخل دندان باعث ایجاد درد فلج کننده در هنگام برخورد آب سرد یا گرم به دندان می شود.

دندان‌های حساس می‌توانند افراد را از مسواک زدن دو بار در روز منصرف کنند. بنابراین انتخاب و خرید خمیر دندان مناسب بسیار ضروری است.

لثه های حساس

دندانپزشکان جوش شیرین را برای کاهش تجمع پلاک و کمک به پیشگیری از بیماری لثه پیشنهاد می کنند. علاوه بر این، داشتن لثه سالم به حساسیت کمک می کند. قبل از خرید خمیر دندان زمانی را برای بررسی برچسب، یافتن نیترات پتاسیم، کلرید استرانسیوم یا جوش شیرین در خمیر دندانی که انتخاب می‌کنید، اختصاص دهید.

علاوه بر این، برای درمان و پیشگیری از حساسیت لثه پیشنهاد می کند:

 • دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید
 • از دهانشویه ضد عفونی کننده استفاده کنید
 • ویتامین C کافی دریافت کنید
 • آب بیشتری بنوشید
 • ترک سیگار
 • مدیریت استرس را تمرین کنید
خمیر دندان سفید کننده

چطور دندان ها را با خمیر دندان سفید کنیم؟

یافتن خمیردندان با جوش شیرین به سفید شدن دندان ها کمک می کند. جوش شیرین به عنوان یک عامل ساینده عمل می کند که به لکه ها متصل می شود و با پلاک ها مبارزه می کند و دندان های سفید و سالمی را به ارمغان می آورد.

یکی از نکاتی که دندانپزشکان توصیه می کند این است که هنگام استفاده از جوش شیرین خیلی تهاجمی مسواک نزنید. فشار یا نیرویی که وارد می‌کنید نتایج را تسریع نمی‌کند. در عوض، به طور منظم از جوش شیرین استفاده کنید، دو بار در روز مسواک بزنید.

از چه خمیر دندان های باید اجتناب کرد؟

مهر پذیرش ADA تضمین می کند که یک خمیر دندان ایمن و موثر است. اما هنوز هم موادی وجود دارد که هنگام تلاش برای داشتن دهانی سالم باید از آنها اجتناب کرد. در خمیردندان کنترل تارتار، مراقب تریکلوزان باشید، آنتی بیوتیکی که باکتری های مفید دهان را می کشد . هنگام خرید برچسب خمیر دندان را بررسی کنید، مهرADA  را پیدا کنید، از Triclosan و خمیر دندان ساخت چین اجتناب کنید.

تجمع پلاک روی دندان یا باکتری روی زبان منجر به ایجاد بوی ناخواسته می شود. پیدا کردن خمیردندان و شستشویی که به این تجمع حمله کند برای سلامت دهان ضروری است. همچنین مسواک زدن پشت زبان به حذف باکتری هایی که می توانند باعث بوی بد دهان شوند کمک می کند.

مراقبت هایی برای بوی بد دهان:

 • بعد از غذا مسواک بزنید.
 • حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید.
 • زبانت را مسواک بزن
 • پروتزها و وسایل دندانپزشکی را تمیز کنید.
 • از خشکی دهان خودداری کنید.
 • رژیم غذایی خود را تنظیم کنید.
 • به طور مرتب یک مسواک جدید تهیه کنید.
 • معاینات منظم دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید.

اقدامات پیدا کردن خمیر دندان مناسب

 • مشورت با دندانپزشک
 • برند قابل اعتمادی انتخاب کنید.
 • برچسب را بررسی و مهر پذیرش ADA را پیدا کنید.
 • از مواد ناخواسته مانند تریکلوزان اجتناب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *