اسکنر داخل دهانی

یک اسکنر داخل دهانی برای برداشت های دیجیتال یک وسیله ضروری برای بهینه سازی گردش کار کلینیک و بهبود تجربه بیمار است. در حال حاضر، استفاده از اسکن سه بعدی داخل دهانی می تواند کار کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی را حرفه ای تر، آسان تر و اقدامات بهداشتی شما را هم بیشتر کند.

اسکنرهای دیجیتال دندانپزشکی، دندانپزشکی مدرن را متحول می‌کنند. این اسکنر ها پیشرفته‌ترین مدل‌های فن‌آوری که تجربه بهتری را برای بیمار به ارمغان می‌آورد، استانداردهای بالاتری از بهداشت در کلینیک ارائه می‌کند و گردش کار را برای دندانپزشکان سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

اما اسکنر دیجیتال داخل دهانی چیست؟ کاربردهای اسکنر داخل دهانی چیست؟ و دقیقاً چگونه یک اسکنر سه بعدی دندان می تواند برای کلینیک شما مفید باشد؟

اما اسکنر دیجیتال داخل دهانی چیست؟

اسکنرهای داخل دهانی یا اسکنرهای دیجیتال در دندانپزشکی، ابزارهایی هستند که به دندانپزشکان جایگزین دیجیتالی برای روش سنتی برداشت قالب آنالوگ می‌دهند. برندها و انواع مختلفی از اسکنرهای دندانی وجود دارند و اگرچه در برخی از ویژگی‌هایشان با هم متفاوت هستند، اما وجه مشترک آنها این است که نیاز به قالب‌گیری و واکس‌آپ آنالوگ و همچنین فرآیندهای ساخت دستی مرسوم را از بین می‌برند. مرتبط با ترمیم های تمام سرامیکی.

بر اساس اعلام کتابخانه ملی پزشکی، اسکن سه بعدی دندان منجر به تصاویر سه بعدی دقیق می شود. همچنین به دلیل سرعت بخشیدن به چرخه ی ساخت دندان ها و لابراتوارهای حرفه ای که آنها ارائه می دهند، اسکنرهای داخل دهانی اخیرا به ابزار انتخابی در بین دندانپزشکان و بیماران تبدیل شده اند. به نظر می رسد بیماران اسکن داخل دهانی را ترجیح می دهند.

اسکنر داخل دهانی چگونه کار می کند؟

هزاران تصویر توسط حسگرهای تصویربرداری هنگامی که اسکنر دستی در داخل دهان بیمار قرار می گیرد و منبع نوری به ناحیه ای که می خواهید اسکن کنید پخش می شود، گرفته می شود. این تصاویر توسط نرم‌افزار اسکن پردازش می‌شوند، که سپس یک مدل سه‌بعدی دقیق ایجاد می‌کند که تصاویر دندان و لثه را نشان می‌دهد. این مدل سه بعدی بر روی صفحه نمایش کامپیوتر نمایش داده می شود و می توان در حین اسکن کردن، تصاویر را مشاهده کرد.

دیگر محصولات مرتبط: قیمت دستگاه میلینگ دندانسازی

طبق گفته فدراسیون جهانی دندانپزشکی FDI، استفاده از دندانپزشکی CAD/CAM کار روزمره دندانپزشکی را تحت تأثیر قرار می دهد. دندانپزشکان و تکنسین های آزمایشگاهی اکثرا از ابزارهای جدیدی برای قالب های دیجیتال، طراحی به کمک کامپیوتر، و ساخت استفاده می کنند. استفاده از قالب‌های دیجیتال تعدادی از مراحل بالینی و آزمایشگاهی را حذف می‌کند و منجر به تحویل سریع و مؤثر دستگاه پزشکی سفارشی نهایی می‌شود.

اسکنر داخل دهانی جایگزینی برای قالبگیری از دندان

قالب‌های دیجیتال و نرم‌افزار تصویربرداری سه‌بعدی دندان ممکن است سریع باشند و برخی از مراحل موجود در قالب‌گیری آنالوگ را حذف کنند، اما در مورد دقت اسکنر داخل دهانی چطور؟ لازم به ذکر است که حذف مراحل در این فرآیند به خودی خود به دقت کمک می کند، زیرا هرچه مراحل بیشتری نیاز باشد، احتمال بروز اشتباهات انسانی یا نقص های مادی ناخواسته بیشتر می شود. کیفیت اسکن دیجیتال خود از نظر دقت اندازه گیری می شود. ما دقت دقیق چیست و چگونه بر درمان شما در وبلاگ خود تأثیر می گذارد.

اسکنر داخل دهانی چیست؟

چگونه یک اسکنر داخل دهانی را انتخاب می کنید؟

امروزه اسکنرهای دیجیتال دندانپزشکی متعددی از برندهای مختلف و با طیف وسیعی از ویژگی ها و مزایا در بازار وجود دارد. برخی از برندها نسبتاً جدید در این فناوری هستند، در حالی که برخی دیگر بیش از یک دهه است که آنها را تولید می کنند. این تولیدکنندگان بلندمدت، از طریق چندین نسل از دستگاه‌ها، با محصولات برنده جوایز در این زمینه پیشرو بوده‌اند.

اول دنتال اسکنر داخل دهانی های متنوع و با کیفیتی را متناسب با بودجه و نیاز شما عزیزان ارائه می دهد.

اسکنرهای داخل دهانی دندان به سادگی معنا پیدا می کنند

دیجیتالی شدن در دندانپزشکی دهه ها پیش آغاز شد و مانند بسیاری از تحولات دیجیتالی، پذیرش در ابتدا محدود بود. امروزه با این حال، پذیرش ایجاد شده است، و استفاده از فناوری دیجیتال در برنامه های درمان دندانپزشکی در سال های اخیر به طور تصاعدی افزایش یافته است.

اسکن دیجیتال در دندانپزشکی در هر دو بخش ترمیمی، ایمپلنتولوژی و ارتودنسی دندانپزشکی و تکنیک‌های اسکن داخل دهانی جذابیت زیادی به دست آورده است، نه تنها به پزشکان در درمان دقیق‌تر، سریع‌تر و بهبود استانداردهای بهداشتی کمک می‌کند. آنها با ایجاد راحتی بیشتر، افزایش تعامل با دندانپزشک خود و از طریق نتایجی که در زمان واقعی روی صفحه می بینند، بیماران را خوشحال تر می کنند.

اسکنر سه بعدی شاینینگ یک اسکنر پر آوازه

 Cameo Elegant3 یک اسکنر سه بعدی دندان داخل دهانی است که توسط Shining 3D ، یک تولید کننده پیشرو اسکنر سه بعدی مستقر در چین ساخته شده است. کاربردهای آن از ترمیم و ایمپلنت گرفته تا ارتودنسی، برای استفاده در ترمیم های یک روزه روی صندلی تا درمان های طولانی تر و یکپارچه کلینیک به آزمایشگاه را شامل می شود.

ویژگی های اسکنر شاینینگ

اسکنر جدید شاینینگ  Cameo Elegant3 دارای طراحی کاملاً جدید، 30٪ دقت بالاتر و 30٪ سرعت جذب بیشتر نسبت به نسل قدیمی خود است. این ابزار دیجیتال دندانپزشکی قادر است یک قوس را در 25 ثانیه اسکن کند و یک قوس کامل را در یک دقیقه اسکن کند. میدان دید آن نیز 58 درصد افزایش یافته است.

این اسکنر داخل دهانی سبک وزن (240 گرم) دارای ویژگی های زیر است:

  • طراحی ارگونومیک با کنترل یک دکمه و نشانگر LED پویا
  • ضد مه اتوماتیک
  • عمق اسکن عمیق تا 22 میلی متر
  • سازگاری با بزرگسالان و کودکان
  • نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی که به طور خودکار داده های غیر ضروری بافت نرم را فیلتر می کند
  • پلت فرم مبتنی بر ابر برای انتقال راحت داده ها و ارتباط بین کلینیک ها و آزمایشگاه های دندانپزشکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *