انتخاب دندانپزشک

انتخاب یک دندانپزشک کارآزموده و قابل اعتماد به شما این امکان را می دهد که وقتی برای یک ویزیت منظم به او مراجعه می کنید احساس راحتی کنید و مکانی امن و قابل اعتماد برای مراجعه به یک عمل یا اورژانس دندانی به شما می دهد.

معمولا فکر رفتن به دندانپزشکی افراد را مضطرب می کند. با داشتن یک دندانپزشک خانوادگی میزان استرس و اضطراب را به می توان به حداقل رساند. معاینات روتین دندانپزشکی و درمان توسط دندانپزشک می تواند به حفظ سلامت دندان ها، دهان و لثه ها و جلوگیری از بیماری های لثه و دندانی کمک کند. بهداشت ضعیف دهان و دندان می تواند سایر خطرات سلامتی از جمله بیماری های قلبی عروقی افزایش دهد.

چند فاکتور مهم در انتخاب دندانپزشک

سوال کردن

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب از طریق دوستان و آشنایان است. از آنها در مورد دندانپزشکشان بپرسید آیا خوب است یا خیر. در مورد نحوه درمان، فناوری استفاده شده و رفتار دوستانه کارکنانشان بپرسید. آشنایان به شما پاسخ های صادقانه می دهدند.

دوستان و خانواده می توانند به شما بگویند که از چه دندانپزشکی اجتناب کنید. اگر تجربه منفی داشتند، به شما می گویند که به آن دندانپزشک مراجعه نکنید. این نوع ارجاع ها صادقانه ترین هستند، زیرا آنها تجربه مستقیمی با آن دندانپزشک دارند.

محل مطب یا کلینیک

قبل از اینکه به دندانپزشک مراجعه کنید، درباره محل مطب یا کلینیک آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. آیا آنقدر دور هستند که باید مسیر طولانی رانندگی کنید؟ وضعیت پارکینگشون چطوره؟ آیا پارکینگ کافی برای انتخاب خواهید داشت یا باید در خیابان پارک کنید؟ اگر مکانی به راحتی قابل دسترسی است، نگرانی شما کمتر می شود.

برخی از مردم ممکن است از رانندگی در مرکز شهر بیزار باشند، بنابراین به دنبال مکان هایی می گردند که ترافیک کمتری دارند. بعضی ها ترجیح می دهند که مطبی بسیار نزدیک به محل زندگی خود پیدا کنند. عوامل مختلفی وجود دارد، بنابراین هنگام جستجوی یک ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی جدید، این فاکتور ها را در نظر داشته باشید.

انتخاب دندانپزشک مناسب

تجربه دندانپزشک

هنگام مواجهه با یک بیماری سلامت دهان، تجربه اهمیت دارد. هر چه دندانپزشک تجربه بیشتری در مورد یک بیماری یا روش داشته باشد، احتمالاً نتایج بهتر خواهد بود. آموزش های تکمیلی برای تخصص های دندانپزشکی مانند ارتودنسی و اندودنتیکس ضروری است. بپرسید دندانپزشک چند بیمار با شرایط خاص شما را درمان کرده است.

اگر از اضطراب دندان رنج می برید، از دندانپزشک در مورد رویکردهای موفقی که در مورد سایر بیماران مضطرب استفاده کرده است، بپرسید. اگر می‌دانید که به یک روش خاص نیاز دارید، از تعداد روش‌هایی که دندان‌پزشک انجام داده است بپرسید و در مورد میزان عوارضی که دندانپزشک با آن‌ها مواجه شده است و همچنین خطر عوارض خود را دریابید.

جنسیت

مهم است که با جنسیت دندانپزشک خود احساس راحتی کنید، زیرا باید آشکارا درباره اطلاعات شخصی خود صحبت کنید. هنگامی که صحبت از انواع خاصی از مراقبت های دندانی می شود، جنسیت شما نیز یکی از موارد مهم است. و دندانپزشکان در مراقبت متفاوت از زنان و مردان ماهرتر می شوند. از دندانپزشک در مورد آموزش ها و تجربیات اخیر وی که به طور خاص با وضعیت و جنسیت شما مرتبط است، سوال کنید.

ویزیت آنلاین

دندانپزشکان می توانند با استفاده از فناوری ارتباطات از راه دور، از جمله تماس تصویری، تماس متنی و ایمیل، برخی از بیماران را ویزیت کرده و درمان کنند. بپرسید که آیا دندانپزشک قابلیت ویزیت آنلاین ارائه می دهد یا خیر. این نوع ویزیت جایگزین مراجعه حضوری به مطب نمی شود، اما برای بسیاری از بیماران، در برخی شرایط خاص جایگزین مناسبی است.

انتخاب دندانپزشک مورد نظر

ارزیابی سبک ارتباطی

دندانپزشکی را انتخاب کنید که با او راحت صحبت کنید و از نیازهای اطلاعاتی شما پشتیبانی کند. هنگامی که برای اولین بار با دندانپزشک ملاقات می کنید، یک سوال بپرسید و به نحوه پاسخ او توجه کنید. آیا او از سوالات شما استقبال می کند و به روش هایی که شما می توانید به آنها پاسخ می دهد؟ آیا با احساس عجله یا درگیر شدن را ترک کردید؟ دندانپزشکی را پیدا کنید که علاقه مند به شناختن شما باشد، ترجیحات درمانی شما را در نظر بگیرد و به فرآیند تصمیم گیری شما احترام بگذارد.

نظرات بیماران

خواندن آنچه دیگران در مورد یک دندانپزشک می‌گویند می‌تواند بینشی در مورد نحوه انجام دندانپزشکی عمومی توسط دندانپزشک و همچنین نحوه عملکرد مطب دندان‌پزشکی او ارائه دهد. بررسی‌های بیماران معمولاً منعکس‌کننده تجربه افراد در برنامه‌ریزی قرار ملاقات، زمان انتظار، محیط اداری و رفتار دوستانه کارکنان دفتر است. شما می توانید بیاموزید که بیماران چقدر به دندانپزشک اعتماد دارند، او چقدر زمان را با بیماران خود می گذراند و چقدر خوب به سوالات پاسخ می دهد.

بیمه

پوشش بیمه دندان شما یک موضوع عملی است. برای دریافت بیشترین مزایای بیمه دندانپزشکی و پرداخت کمترین هزینه برای مراقبت از خود، ممکن است لازم باشد دندانپزشکی را انتخاب کنید که در طرح شما مشارکت دارد. همچنان که دندانپزشکی را از برنامه خود انتخاب می کنید، هنوز باید مدارک، تجربه، نتایج و کیفیت بیمارستان را در نظر بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *